Xiaomi

Hybrydowa obudowa iPaky Premium Hybrid dedykowana dla Xiaomi Mi5 to elegancka ochrona przed uszkodzeniami, zabrudzeniami i pęknięciami. Wymieniając oponę lub dętkę, zalecam poświęcić 20 minut na filmiki na YT, aby zapoznać się z budową i sposobami, samo rozebranie koła to parę minut, przy ściąganiu opony można się trochę namęczyć, najgorsze jest zakładanie koła, przy tym potrzebne mogą być dwie osoby, całość zajmie nam około godziny.
Drugą sprawą jest wytrzymałość. Zapewne większość z was widziała już filmik z kanału JerryRigEverything, na którym Xiaomi Mi5 został bardzo łatwo złamany samą siłą rąk. Co prawda daleko mi do robienia z tego afery, a w czasie korzystania z Xiaomi Mi5 nie zauważyłem żadnych podatności na łatwe wyginanie się, tak mimo wszystko zalecałbym ostrożne podejście do smartfona. Lepiej dmuchać na zimne, niż potem żałować, szczególnie że jest to w końcu urządzenie wykonane w większości ze szkła.
Telefon jest zestawieniem podzespołów wysokiej wydajności, estetycznego designu oraz adekwatnej ceny, bijącej konkurencję na głowę, a wszystko z naprawdę wydajną baterią. Spisuje się zarówno w codzinnym użytkowaniu, jak i grach 3d. Dodatkowo tryb read mode świetnie sprawdza się w przypadku e-booków czy przeglądaniu stron internetowych.
Bateria trzyma cały dzień co zupełnie wystarczy moim zdaniem. Przy graniu telefon grzeje się i to trochę mocno. Wygląd + szkoda że plastik Jakość wyświetlacza + żadnych zastrzeżeń Bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu. Używam dopiero 2 tygodnie ale żadnej awarii ani nic. Jak za taką cenę to polecam w 100%.
Generalnie całkiem dobry telefon z niższej-średniej półki. Bateria pomimo imponującej pojemności nie zachwyca, dwa dni spokojnego używania. Aparat w dobrym świetle robi przyzwoite zdjęcia, ale przy słabszym oświetleniu są dużo gorsze (nie tylko ciemniejsze). Płynność działania w porównaniu do lumii 435, cóż wydajność graficzna na pewno nieporównywalnie lepsza, ale ogólna szybkość wypada gorzej... Optymalizacja androida... Czytnik całkiem sprawny i celny.

zniżki xiaomi W sklepach takich jak RTV Euro AGD i niedługo później x-kom został dodany najnowszy flagowiec znanego nam chińskiego giganta. Xiaomi Mi6 w przedsprzedaży kosztuje niecałe 2000 zł (1999zł w pierwszym, 1998 zł w drugim sklepie) za wariant z 64 GB pamięci wewnętrznej! Osobiście byłam przekonana (i nie tylko ja), że za ten telefon przyjdzie zapłacić około 2200 zł, lub więcej. Miłym zaskoczeniem więc okazał się fakt, że tak nie jest. Dostępny wariant kolorystyczny to czarny, a na biały, niebieski czy ceramiczny niestety nie ma co liczyć.
Podsumowując, uważam że zakup Mi6 jest naprawdę kuszący. Niestety w świecie Androida producenci nie przejścigają się w długości wsparcia dla swoich urządzeń. Dlatego też kupując droższe urządzenie nie zapewnimy sobie dłuższego wsparcia dla naszego smartfona, lecz większą ilość, częstokroć zbędnych dodatków. Możemy oczekiwać, iż Xiaomi dostarczy nam dwie duże aktualizacje systemu. xiaomi Jest to identyczny wynik jak w przypadku LG, Samsunga, czy HTC. Huawei wypada tu gorzej (jedna aktualizacja dla P8 i Honor 7). Między innymi dlatego uważam, że Xiaomi nie powinno być skreślane z listy potencjalnych zakupów.
Na ogół istnieje możliwość wykupienia gwarancji realizowanej w Polsce - czasem jest to w pakiecie”, czasem za odpowiednią dopłatą. Niestety, to raczej tak zwana gwarancja sprzedawcy realizowana w danym serwisie, a nie gwarancja producenta. Wbrew pozorom, ma to jakieś znaczenie.
MIUI 8 oferuje również wiele innych aplikacji. Kwestię ich przydatności pozostawiam Tobie. Zazwyczaj drażnią mnie takie dodatki, z których ostatecznie nie korzystam, ale w przypadku Xiaomi znów przymykam na to oko, ponieważ nakładka pracuje bardzo dobrze i ten nadmiar jakoś specjalnie nie przeszkadza. Z ciekawszych znajdzie się tutaj Mi Remote. Dzięki portowi na podczerwień, Xiaomi Mi5 może zastąpić pilot do telewizora, gdy ten na przykład się zgubi, albo padną w nim baterię. Menedżer plików - Explorer - zawsze mile widziany, podobnie jak aplikacja do notatek, czy skaner, którym nie tylko zczytasz kod QR, ale także będziesz mógł/mogła - jak sama nazwa wskazuje - zeskanować na szybko potrzebny dokument i wysłać go mailem. Z jednej strony te aplikacje są niepotrzebne, znajdziesz ich odpowiedniki w sklepie Google Play, a z drugiej docenisz moment, kiedy będziesz potrzebować ich funkcjonalności, a one będą pod ręką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *